Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Belka

Studenci WSPol w Pucharze Polski Jujitsu

Data publikacji: 2014-10-21, Data modyfikacji: 2014-10-22
A A AWydrukDrukuj

Czwórka studentów kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” wraz ze swoim opiekunem wykładowcą Zakładu Podstaw Bezpieczeństwa IBiPP WBW kom. Jackiem Szewczakiem wystartowała w miniony weekend w Pucharze Polski Seniorów w ju-jitsu. W sobotę 18 października br. w Hali Katowickiego MOS-u został rozegrany turniej Ne-waza (walki parterowej w kimonach). Na najwyższym stopniu podium stanął Wojciech Stepniak – student II roku studiów II stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo wewnętrzne” wygrywając wagę do -94 kg. W  wadze wyższej, czyli plus 94 kg bezkonkurencyjny był trener studentów kom. Jacek Szewczak. Na drugim stopniu podium stanęły studentki Dagmara Kozłowska (II rok II stopień BW) – waga 49 kg i Karolina Dzięgielewska (I rok II stopień BW) – waga 66 kg i waga open. Na trzecim stopniu podium uplasował się Adam Gawęcki (I rok II stopień BW) waga – 94 kg. W niedzielę 19 października br. w ramach tej samej imprezy odbył się turniej jujitsu Fighting, czyli walka na zasadach semikontaktu. Przykład jak zwyciężać swoim podopiecznym dał trener Jacek Szewczak wygrywając pięć walk przed czasem — zwyciężył dwie kategorie wagowe -94 kg i +94 kg. Jako reprezentant Polski mam do wyboru start w wadze do 94 lub plusie postanowiłem wystartować w obydwóch i pokazać trenerowi kadry, że jestem w dobrej formie nawet tocząc pojedynki jeden po drugim bez przerwy – komentował Szewczak. Męską wagę open (kategoria otwarta) zwyciężył Wojtek Stepniak, który w swojej kategorii -94 kg uplasował się na miejscu trzecim, damską kategorię open zwyciężyła Karolina Dzięgielewska, która nie ma sobie równych również w swojej kategorii -66 kg. Na miejscach trzecich uplasowali się: Adam Gawęcki +94 kg i Dagmara Kozłowska – 55 kg W pierwszym dniu drużyna studentów WSPol zajęła drugie miejsce, a w niedzielę już zdeklasowała swoich rywali zajmując pierwsze miejsce. Trener kom. Jacek Szewczak podkreślał, że jest to bardzo udany start naszych studentów, którzy ciężko pracują na treningach 7 razy w tygodniu, w związku z czym ich trud i wysiłek przynosi zakładane rezultaty.   galeria zdjęć

wspol.edu.pl, Źródło artykułu: wspol.edu.pl