Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Seminarium "Zwalczanie przestępczości ubezpieczeniowej"

Data publikacji: 2014-10-29, Data modyfikacji: 2014-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 16-17 października 2014 r. w Wyższej Szkole Policji odbyła się VI edycja seminarium szkoleniowego pt. „Współpraca Policji, zakładów ubezpieczeń i innych instytucji w zakresie zapobiegania, ujawniania oraz zwalczania  przestępczości ubezpieczeniowej” Organizatorem przedsięwzięcia było Biuro Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oraz Polska Izba Ubezpieczeń. Do uczestnictwa w Seminarium zaproszeni zostali przedstawiciele wydziałów dw. z przestępczością gospodarczą jednostek terenowych Policji szczebla wojewódzkiego oraz komend powiatowych i miejskich, Centralnego Biura Śledczego Policji, sektora ubezpieczeniowego – zakładów ubezpieczeniowych oraz Polskiej Izby Ubezpieczeń, Prokuratury Generalnej, Związku Banków Polskich. Wśród prelegentów znaleźli się: przedstawiciele środowisk akademickich (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu), zakładów ubezpieczeniowych (PZU SA/PZU Życie SA, TUiR/TUnŻ Warta S.A, Grupa Ubezpieczeniowa UNIQA, TUnŻ Cardif Polska S.A.) międzynarodowej firmy audytowej Deloitte, Prokuratury Generalnej, Centralnego Biura Śledczego Policji, Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie i Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i Biura Spraw Wewnętrznych KGP. Organizatorzy za cel Seminarium przyjęli sobie podniesienie skuteczności i jakości współpracy organów ścigania oraz firm ubezpieczeniowych w zakresie zwalczania, ujawniania i zapobiegania przestępczości ubezpieczeniowej w Polsce. Tegoroczną edycję seminarium zdominował temat wyłudzeń odszkodowań z tytułu ubezpieczeń osób fizycznych na życie i zdrowie. Prelegenci podczas swoich wystąpień zwracali szczególną uwagę na wzrastające zjawisko wyłudzeń z przedmiotowego obszaru, posiłkując się szeregiem przykładów takich jak: fikcyjna śmierć ubezpieczonego, celowe uszkodzenia ciała przez np. odjęcie członków po drastyczne przykłady podpalenia przez stronę umowy ubezpieczenia domu w którym przebywali jego członkowie rodziny. Na  seminarium nie zabrakło również panelu poświęconego nowym trendom i zagrożeniom, które pojawiły się w obszarze przestępczości ubezpieczeniowej, w tym zjawiska cyberprzestępczości w działalności zakładów ubezpieczeniowych oraz działalności zorganizowanych grup przestępczych dokonujących przestępstw w obszarze wyłudzeń odszkodowań z polis komunikacyjnych czy inwestycyjnych. Ponadto, w toku przedstawionych  wystąpień poruszono także kwestie planowanych zmian w kodeksie postępowania karnego i roli zakładów ubezpieczeń jako pokrzywdzonych.

Pełna treść wiadomości na: http://www.wspol.edu.pl/d/start/1888--seminarium-qzwalczanie-przestpczoci-ubezpieczeniowejq
wspol.edu.pl, Źródło artykułu: wspol.edu.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    szczycieński

    Powiat szczycieński - powiat w województwie warmińsko-mazurskim ma swoją siedzibę w mieście Szczytno. Został on utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Szczytno, Pasym, Dźwierzuty, Jedwabno, Rozogi, Szczytno, Świętajno, Wielbark. Powierzchnię 1933 km² zamieszkuje tu 69 tys. mieszkańców.

    Obszar jest chętnie odwiedzany przez lubiących wypoczynek na łonie natury. Wszak wielu turystów uważa Krainę Tysiąca Jezior za najpiękniejszą część kraju. Na dodatek powiat uważany jest za jeden z najbardziej malowniczych na Mazurach. Gdy już wykąpiemy się w jeziorze i wypoczniemy na jego brzegu, warto zapuścić się do licznych rezerwatów. W nich to odnajdziemy niezwykłe bogactwo flory i fauny, w tym wiele chronionych gatunków np. rysia, bobra i orła bielika.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola