Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

szczytno dno

 
Plastikowe i szklane butelki, aluminiowe puszki, metalowe pręty i ...znak zakaz kąpieli wyłowili płetwonurkowie podczas drugiej w tym roku akcji sprzątania dna kąpieliska nad Jeziorze Domowym Dużym w Szczytnie. W działaniach, które odbyły się 28 czerwca, wzięli udział członkowie Fundacji Autrimpus, straży pożarnej i Straży Rybackiej przy Zakładzie Rybackim w Janowie. Nurkowie przez ponad dwie godziny penetrowali dno kąpieliska. Akcję zorganizowano we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu w Szczytnie. Wszystko po to, aby jeszcze przed wakacjami mieć pewność, że teren przy szczycieńskim molo jest czysty. - Podczas poprzedniej akcji, która odbyła się przed kilkunastoma dniami nie udało się wszystkiego sprzątnąć i postanowiliśmy, że wejdziemy pod wodę jeszcze raz. Nie mogliśmy tego tak zostawić -- tłumaczy Marek Łaniewski, prezes Autrimpusa. - Dno kąpieliska zostało dodatkowo przed kilkoma dniami uprzątnięte z roślinności i odpowiednio oznakowane. Czekaliśmy, aż woda się ustoi i ponowiliśmy akcję. Śmieci było już znacznie mniej, ale i tak było co sprzątać -- dodaje. Z dna kąpieliska wyłowiono kilka worków odpadów. Niewykluczone, że jeżeli zajdzie taka potrzeba akcja zostanie powtórzona jeszcze w tym sezonie letnim.

 


Grzegorz Siemieniuk
 
Data pliku video: 2012-11-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szczycieński

  Powiat szczycieński - powiat w województwie warmińsko-mazurskim ma swoją siedzibę w mieście Szczytno. Został on utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Szczytno, Pasym, Dźwierzuty, Jedwabno, Rozogi, Szczytno, Świętajno, Wielbark. Powierzchnię 1933 km² zamieszkuje tu 69 tys. mieszkańców.

  Obszar jest chętnie odwiedzany przez lubiących wypoczynek na łonie natury. Wszak wielu turystów uważa Krainę Tysiąca Jezior za najpiękniejszą część kraju. Na dodatek powiat uważany jest za jeden z najbardziej malowniczych na Mazurach. Gdy już wykąpiemy się w jeziorze i wypoczniemy na jego brzegu, warto zapuścić się do licznych rezerwatów. W nich to odnajdziemy niezwykłe bogactwo flory i fauny, w tym wiele chronionych gatunków np. rysia, bobra i orła bielika.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola