Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

E-zwolnienia już dostępne!

Data publikacji: 2017-10-11, Data modyfikacji: 2017-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
E-zwolnienia już dostępne!

Cyfryzacja służby zdrowia oznacza m.in. wprowadzenie elektronicznych zwolnień lekarskich. Lekarze korzystający z Gabinetu drWidget mogą już je wystawiać. Tak zwane e-zla to jedna z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych funkcjonalności, w jakie wyposażony został Gabinet. Trzeba bowiem pamiętać, że od 1 lipca 2018 roku zostaną wyeliminowane z obiegu tradycyjne zwolnienia w wersji papierowej. Program pozwoli zatem lekarzom wcześniej przygotować się do zmian.

Jeden z głównych powodów, dla których lekarze wybierają program gabinetowy, to przeciążenie pracą, a zwłaszcza czasochłonną biurokracją. Dobrze zaprojektowane oprogramowanie, takie jak Gabinet drWidget, w znacznym stopniu uwalnia lekarza od uciążliwych obowiązków. Każda czynność może być wykonana szybciej i sprawniej, a to przynosi lekarzowi realną oszczędność czasu.

Możliwość wystawiania w Gabinecie e-zwolnień to kolejny krok w tym kierunku. Warto dodać, że równolegle z wprowadzeniem e-zla, do programu wdrożony został podpis kwalifikowany. Służy on nie tylko do podpisywania zwolnień, ale także innych dokumentów. Oznacza to więc, że w Gabinecie drWidget dostępna jest już pełna funkcjonalność Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

„Wystawianie elektronicznych zwolnień lekarskich odbywa się o wiele szybciej niż ich tradycyjnych odpowiedników. Lekarz nie musi żmudnie wypełniać każdego z pól dokumentu; część z nich system uzupełni samodzielnie. Co istotne, zwolnienie wystawione w Gabinecie drWidget zostanie przesłane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w sposób elektroniczny. W efekcie lekarz nie będzie miał już obowiązku dostarczania papierowych oryginałów do ZUS ani przechowywania ich kopii” – komentuje Łukasz Kamiński, dyrektor zarządzający w firmie LekSeek Polska.

Wystawianie e-zwolnienia – zwłaszcza w porównaniu z odręcznym wypisywaniem dokumentu – zajmuje lekarzowi kilka chwil. Co najbardziej istotne - system podpowiada większość danych. Przede wszystkim - podstawia PESEL, imię, nazwisko oraz adres pacjenta. Lekarz musi pamiętać tylko o tym, aby uzupełnić właściwy adres, pod którym chory będzie przebywać w czasie niezdolności do pracy.

W programie zastosowany został wielostopniowy system weryfikacji wystawiania e-zwolnienia. Automatycznie weryfikowane są m.in. data początku niezdolności do pracy czy kody literowe.

, Źródło artykułu: Procontent Communication
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    szczycieński

    Powiat szczycieński - powiat w województwie warmińsko-mazurskim ma swoją siedzibę w mieście Szczytno. Został on utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Szczytno, Pasym, Dźwierzuty, Jedwabno, Rozogi, Szczytno, Świętajno, Wielbark. Powierzchnię 1933 km² zamieszkuje tu 69 tys. mieszkańców.

    Obszar jest chętnie odwiedzany przez lubiących wypoczynek na łonie natury. Wszak wielu turystów uważa Krainę Tysiąca Jezior za najpiękniejszą część kraju. Na dodatek powiat uważany jest za jeden z najbardziej malowniczych na Mazurach. Gdy już wykąpiemy się w jeziorze i wypoczniemy na jego brzegu, warto zapuścić się do licznych rezerwatów. W nich to odnajdziemy niezwykłe bogactwo flory i fauny, w tym wiele chronionych gatunków np. rysia, bobra i orła bielika.

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola