Belka
Poniedziałek, 22 Października 2018   imieniny: Halki, Filipa, Przybysława
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

XVIII Dzień Papieski w Rumach

Data dodania: 2018-10-21
W Rumach mieszkańcy po raz trzeci zapragnęli uczcić ten dzień podczas uroczystej mszy niedzielnej. Grupa wokalna RUMIANKI wraz z księdzem proboszczem przedstawiła misterium słowno-mu... więcej »
 
 

Spotkanie z paraolimpijczykami

Data dodania: 2018-10-21
Uczniowie Szkół Podstawowych w Spychowie i w Koloni spotkali się z przedstawicielami byłych, obecnych i przyszłych paraolimpijczyków w dyscyplinie szermierki na wózkach inwalidzkich. więcej »
 
 

Niech twój głos będzie ważny! Podpowiadamy, jak...

Data dodania: 2018-10-20
W najbliższą niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe. Wybierzemy prezydentów, burmistrzów, wójtów i radnych, którzy będą rządzić w naszych gminach przez kole... więcej »
 
 

We wrześniu 2020 roku nauczyciele dostaną 500 plus

Data dodania: 2018-10-19
Dwie kolejna podwyżki oraz od 500+ od 1 września 2020 r. obiecał nauczycielom wicekurator Wojciech Cybulski. Przy okazji reformę edukacji uznał za udaną. więcej »
 
 

Dlaczego zdecydowali się walczyć o fotel...

Data dodania: 2018-10-19
Już za kilka dni pójdziemy do urn, by zagłosować na wybranych kandydatów. Zapytaliśmy piątkę ubiegających się o fotel burmistrza Szczytna, dlaczego podjęli taką decyzję, co nimi... więcej »
 
 

Nowe święto państwowe dodatkowym dniem wolnym od...

Data dodania: 2018-10-19
Ustanowiono nowe święto państwowe, które ma być obchodzone 19 października. Tego dnia będziemy świętować Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. Czy to oznacza kolejny dz... więcej »
 
 

Szczytno: Policjant pomaga i dba o bezpieczeństwo....

Data dodania: 2018-10-19
Zawód policjanta to niezwykle odpowiedzialna praca. To przecież służba, która wymaga często wielu poświęceń. Warto o tej oczywistości przypominać. Służba policja... więcej »
 
 

Szczytno: Policjanci spotkali się z młodzieżą.

Data dodania: 2018-10-19
Szczycieńscy policjanci odwiedzili mieszkańców Internatu przy ZS nr 3 w Szczytnie. Spotkanie było okazją do porozmawiania na temat zagadnień związanych z Międzynarodowymi Obchodami Dnia Me... więcej »
 
 

Nie chcemy być pracownikami tymczasowymi

Data dodania: 2018-10-18
W II kwartale 2018 roku zanotowano 18-proc. spadek liczby pracowników tymczasowych w Polsce. To jeden z większych spadków. W ocenie ekspertów ta sytuacja może zmusić agencje pracy tymc... więcej »
 
 

W Polsce zanotowano najwyższy w całej Unii...

Data dodania: 2018-10-18
Drożeją chleb, warzywa, mięso i energia. Najwięcej podrożały alkohol i papierosy. Najbardziej potaniały odzież i obuwie. To najlepszy wynik w Unii Europejskiej. Tylko czy mamy się z... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 410
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  szczycieński

  Powiat szczycieński - powiat w województwie warmińsko-mazurskim ma swoją siedzibę w mieście Szczytno. Został on utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Szczytno, Pasym, Dźwierzuty, Jedwabno, Rozogi, Szczytno, Świętajno, Wielbark. Powierzchnię 1933 km² zamieszkuje tu 69 tys. mieszkańców.

  Obszar jest chętnie odwiedzany przez lubiących wypoczynek na łonie natury. Wszak wielu turystów uważa Krainę Tysiąca Jezior za najpiękniejszą część kraju. Na dodatek powiat uważany jest za jeden z najbardziej malowniczych na Mazurach. Gdy już wykąpiemy się w jeziorze i wypoczniemy na jego brzegu, warto zapuścić się do licznych rezerwatów. W nich to odnajdziemy niezwykłe bogactwo flory i fauny, w tym wiele chronionych gatunków np. rysia, bobra i orła bielika.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola